شانس در فوتبال فاکتور بسیار با اهمیتی است و بسیاری از نتایج فوتبال به وسیله ی همین فاکتور تعیین می‌شوند اما مربیان فوتبال همیشه در پی آنند تا راهی پیدا کنند که شانس موفقیتشان را افزایش دهد و غیر از این چاره ای ندارند و نمی‌توانند نتایج را همیشه آنگونه که می‌خواهند تعیین کنند.
بعضی ها پا را از این فراتر نهاده و می‌گویند نتایج فوتبال تماماً به وسیله ی شانس تعیین می‌شود و بقیه ی عوامل در رده های بعدی تعیین نتایج محسوب می‌شوند ( مثل سرهنگ علیفر که اعتقاد دارد تمام نتایج و قهرمانی‌های مورینیو شانسی بدست آمده است) و مبنای شرط بندی هایشان را بر اساس شانس قرار داده و به صورت کاملاً شانسی گزینه هایشان را انتخاب می‌کنند .

مثلاً بازی پرسپولیس و سپیدرود رشت برگذار می‌شود بعد یک نفر را می‌بینی که گزینه ی برد ۳ بر ۰ سپیدرود رشت را انتخاب کرده است بعد وقتی از او دلیل این انتخاب را میپرسی می‌گوید که فوتبال یک ورزش شانسی است و در آن چون احتمال هر نتیجه ای وجود دارد من این گزینه که به دلم افتاده را انتخاب کرده ام.


باید بگویم که اینگونه افراد در اشتباه کامل به سر می‌برند چرا که درست است شانس در فوتبال دخیل است. اما این عوامل دیگرند که به آن دامن می‌زنند.

مثلاً تا کنون با خود فکر کرده اید که اگر فوتبال اینقدر شانسی است چرا هیچوقت تیمی مثل تیم سلتاویگو نمی‌تواند قهرمان لیگ اسپانیا شود و یا پارما قهرمان سری آ یا وولسفبورگ در بوندسلیگا؟

دلیل اینکه این گونه تیم ها هیچ شانسی برای قهرمانی ندارند این است که به هیچ عنوان از ظرفیت لازم برای قهرمانی در لیگ هایشان برخوردار نیستند و هر چقدر هم از فاکتور شانس برخوردار باشند باز هم نمی توانند به قهرمانی دست یابند. چرا که فوتبال علاوه بر شانس به هزاران دلیل دیگر وابسته می باشد و ما برای یک پیش بینی درست باید سایر عوامل مؤثر بر روند و جریان بازی را در نظر داشته باشیم.

پس اگر روی به انتخاب های شانسی بیاورید شاید به صورت اتفاقی یک بار دو بار شرط تان با موفقیت همراه شود ولی در نهایت و در مجموع شما بازنده خواهید بود و هرگز نمی‌توانید به هدفتان دست پیدا کنید.


معتبرترین سایت های پیش بینی فوتبال