هر تیمی به فراخور قدرت و ظرفیت خود اهداف و اولویت های مختلفی برای خود دارد .

هرگز یک تیم متوسط مثل اوساسونا هدف خود را قهرمانی در لالیگا قرار نمی دهد چرا که قدرت به دست آوردن آن را در خود نمی‌بیند و به جای آن هدفش را ماندن در لالیگا قرار می‌دهد و برعکس آن هرگز بارسلونا هدف خود را ماندن در لالیگا قرار نمی‌دهد بلکه آنها فقط و فقط به دنبال به دست آوردن جام قهرمانی هستند و حتی رتبه ی دوم را نیز بر نمی تابند.


برای تیم های بزرگ که در چند تورنومنت متفاوت بازی می کنند و در همه ی تورنومنت ها به دنبال قهرمانی هستند نیز اولویت هایشان در جام های مختلف متفاوت است.
در اینجا دو باشگاه بزرگ دنیای فوتبال یعنی رئال مادرید و بارسلونا را برای شما مثال خواهیم زد.


رئال مادرید

رئال مادرید تیمی است که در طول سالیان اخیر هر ساله تیمش را برای قهرمانی در همه ی تورنومنت ها می‌بندد اما اولویتش در جام های مختلف متفاوت است.


اولیت اصلی آنها لیگ قهرمانان اروپا می باشد لیگی که بیشتر از تمام تیم های اروپا در آن موفق بوده و ۱۳ جام را در آن تصاحب کرده اند این لیگ، لیگی است که هواداران، بازیکنان و مدیران آن به طرز عجیبی به آن علاقه دارند و حاضرند تمام تورنومنت های دیگر را فدای آن کنند و معمولاً تیمشان را به گونه ای می بندند که مختص بردن بازی های حذفی بوده تا با توجه به اینکه از مرحله ی گروهی به بعد این مسابقات، حذفی می باشد بتوانند در رقابت های رفت و برگشت حریفان خود را از پیش روی بردارند.

اما این سبک بازی مشکلات خودش را دارد و باعث می‌شود که آن ها نتوانند یک عملکرد متداوم و کم نوسان را در طول فصل داشته باشند وبا توجه به اینکه بردن لیگ های طولانی مثل لالیگا به یک عملکرد متداوم و کم نوسان احتیاج دارد معمولاً در بردن این جام با مشکل مواجه شده و(به خصوص در سال‌های اخیر) اصلاً عملکرد خوبی را (با توجه به آوازه شان) از خود به نمایش نگذاشته باشند به گونه ای که در ۱۰ سال اخیر فقط ۳ بار توانسته اند لالیگا را به دست آورند. در حالیکه در همین ۱۰ سال ۴ بار تورنمنت بسیار بسیار سخت لیگ قهرمانان را فتح کرده اند.

آنها در جام حذفی نیز اصلا عملکرد خوبی نداشته اند و در طول سال‌های گذشته بیشتر اوقات جام حذفی را برای به دست آوردن سی ال عملا رها کرده اند.


بارسلونا

این تیم نیز همانند رئال هرساله برای قهرمانی در همه ی تورنومنت ها خودش را آماده می‌کند اما با توجه به سبک بارسا که می‌تواند یک عملکرد متداوم و کم نوسان را در طول فصل با نمایش بگذارد معمولاً در لالیگا بسیار خوب عمل کرده و همواره در این جام موفق بوده اند اما در سی ال به خوبی رئال نبوده و با وجود اینکه به شدت در پی کسب آن بوده اند (به دلیل سبک بازیشان) نتوانسته اند به تناسب قدرتشان در این جام موفق باشند.
اما در جام حذفی به دلیل اینکه برایشان اهمیت بالایی داشته هر ساله عملکرد خوبی را از خود با نمایش گذاشته و حداقل تا فینال این تورنومنت بالا آمده اند.


در اینجا اولویت های دو تیم رئال و بارسا را با هم مقایسه کردیم با پی بردن به این اولویت ها و قدرت تیم ها در تورنمنت های مختلف به خوبی می‌توانیم در پیش بینی از آنها استفاده نموده و شرط بندی های بهتری داشته باشیم.

معتبرترین سایت های پیش بینی فوتبال